AKTUALNOŚCI

Uwaga! Konkurs!

Zapraszamy do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie fotograficznym pt. "Najpiękniejszy zimowy krajobraz".

Zdjęcia prosimy przysyłać na naszą pocztę: aktywnaswietlicasp8@wp.pl

Opr. M.K.; P.D.

Uczennice naszej świetlicy wzięły udział w konkursie "W krainie baśni i bajek" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21. Reprezentował nas trzyosobowy zespół z klas I a, II c oraz III b. Uczestniczki wykazały się szeroką wiedzą ze znajomości baśni H.Ch. Andersena oraz znały fakty związane z jego twórczością. Dodatkowo wykonały piękną pracę plastyczna zachęcającą do przeczytania baśni "Słowik". Niestety nie udało nam się wygrać konkursu, ale jesteśmy bardzo dumni z naszych uczestniczek, ponieważ godnie nas reprezentowały.

Opr. M.K.; D.J.; P.D.

W ostatnim czasie w świetlicy jak zawsze dużo się działo. Papierowe stwory i maski przypominały, że właśnie kończy się karnawał. Wspólnie odrabialiśmy lekcje oraz cieszyliśmy się grami planszowymi. Była także poczta walentynkowa, by przekazać sobie wzajemnie wyrazy sympatii, wdzięczności, czy dobre myśli. Podsumowując, tu ręce pracują, głowa myśli, buzia się uśmiecha.

Opr. M.R.; P.D.

Dziś są Walentynki!

Dla chłopca i dziewczynki!

Wszyscy sobie ślą serduszka,

a Ja szepnę Ci do uszka:

już o Tobie wiele wiem,

coraz bardziej lubię Cię!

Opr. P.D.; D.J.; V.S.; A.Z.

Zbliża się "tłusty czwartek " i "Walentynki ", ale my pilnujemy obowiązków - pomagamy sobie w odrabianiu lekcji, a serduszka... wysuwają się z piórników. Mamy też czas na zabawę, układanki i gry.

Opr. D.J.; P.D.

Z okazji najsłodszego dnia w roku wykonaliśmy sobie zdjęcia z ogromnym pączkiem.

Opr. M.K.; P.D.

W poprzednim tygodniu rozmawialiśmy o sportach zimowych i bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Poznaliśmy wiele dyscyplin olimpijskich, takich jak curling, skeleton, łyżwiarstwo figurowe czy bobsleje. Zainspirowani tym niezwykle ciekawym tematem wykonaliśmy prace plastyczne. Żeby podkreślić, jak ważny jest ruch-uczniowie klasy drugiej stworzyli własnym liternictwem napisy "SPORT" z efektem "prawie graffiti " Większy format-to jest to! Nawet chlapanie było! A co!

Opr. M.K.; D.J.; V.S.; P.D.

W zeszłym tygodniu-w odpowiedzi na kalendarz świąt nietypowych- muzyczno-ruchowo oraz filmowo- rozwiązywaliśmy problem, czy niedźwiedzie mocno śpią? Otóż : nie! Czyli piosenka z przedszkola nikogo nie znuży na tyle, by zasnął. Było wesoło, wszak był to również dzień pozytywnego myślenia:) A kto miał dar przekonywania-być może w domu celebrował dzień naleśnika?

Opr. D.J.; P.D

Styczeń był krótki, tak to już bywa,

gdy na feriach się wypoczywa.

Lecz gdy już do świetlicy wróciliśmy,

świetnie się bawić znów zaczęliśmy!

Stworzyliśmy własne gry planszowe!

Są one piękne i takie kolorowe!

Robiliśmy również puszyste bałwany,

kolory ciepłe i zimne też już znamy!

Gościły również u Nas różne łamigłówki,

wykreślanki, układanki oraz krzyżówki.

Wychodziliśmy też na boisko,

czasem bywało naprawdę ślisko!

Na sali gimnastycznej też często bywamy,

skaczemy, biegamy i w piłkę gramy!

Zbudowaliśmy tam labirynt logiczny,

sami tylko spójrzcie! Był fantastyczny!

Opr. P.D.; V.S.; M.R.

26 stycznia 2021 r. zakończył się w naszej szkole świetlicowy konkurs na „Najładniejszą maseczkę”. Zadaniem uczniów było na przygotowanym szablonie zaprojektować maseczkę antywirusową swoich marzeń. Powstało wiele kolorowych prac, jury miało naprawdę ciężkie zadanie by wybrać te najładniejsze.
Nagrody zostały wręczone w dwóch grupach. W pierwszej kategorii zwyciężyły:


Miejsce I Karolina Filipiak
Miejsce II Milena Rzeszutek
Miejsce III Inka Rosak


W grupie drugiej nagrodzone zostały:
Miejsce I Maria Andrysiak
miejsce II Eliza Dulewicz
miejsce III Amelia Pietraszko


Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz zestawy materiałów plastycznych. Uczestnicy zaś otrzymali słodkie drobiazgi. Dziękujemy za udział i gratulujemy laureatom!

Opr. M.R.; P.D.

Uwaga! Konkurs!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym świetlicowym konkursie poetyckim: "Zimowa rymowanka". Jest on adresowany do klas drugich i trzecich. Zadaniem konkursowym jest samodzielne napisanie wiersza o zimie. Prosimy o dostarczenie do świetlicy szkolnej do dnia 10.02.2021.

Opr. W.M.; P.D.

Uczeń naszej świetlicy - Filip Matyga kl. 1c pod opieką Pani Mai Rucińskiej, jesienią poprzedniego roku wziął udział w "Konkursie Piosenki i Poezji Patriotycznej" organizowanym w Zespole Edukacyjnym nr 3. Wykonał pracę plastyczną. W ostatnich dniach, w podziękowaniu za udział otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Gratulujemy!

Opr. M.R.; P.D.

1/2

Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze zorganizował w październiku Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. "ZIEMIĘ SZANUJĘ, ŚMIECI SEGREGUJĘ". Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy otrzymały piękne nagrody i dyplomy. ZUZIA HAJEWSKA kl.1c zdobyła I MIEJSCE (opiekun p.Viola Skorulska), SAMANTA KASPRÓW-SZAJDA kl.2c otrzymała wyróżnienie (opiekun p.Patrycja Dobrzyńska), a FILIP MATYGA kl.1c dostał upominek za udział (opiekun p.Maja Rucińska). Nagrody zostały wręczone dopiero teraz po powrocie wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej w szkole. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Opr. V.S.; M.R.; P.D.

Dziś w świetlicy tworzyliśmy karty z okazji "Dnia Babci i Dziadka " - kompozycje à la deser. Dobrane kolory na pewno zostaną omówione osobiście jako prze-fantazyjne smaki - jak na dziecięcą wyobraźnię przystało. A może będzie i serwis?

Opr. D.J.; P.D.

Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

Chcemy Wam dzisiaj wręczyć po kwiatku!

Dzisiaj przyjmijcie również laurkę:

dzięki za mamę ( za Waszą córkę),

za mego tatę ( Waszego syna),

bo dzięki Wam jest moja Rodzina!

Bez Was nic nie wart byłby ten świat.

Babciu i Dziadku żyjcie dwieście lat! 

Opr. V.S.; A.Z.; P.D.

Nareszcie znowu możemy chodzić do szkoły, mieć lekcje i bawić się wspólnie (chociaż w reżimie sanitarnym...). Po przyśpieszonych feriach zimowych wszystkie dzieci bardzo chętnie wróciły do zajęć stacjonarnych w szkole. Na pierwszych zajęciach świetlicowych wspominaliśmy zimowy wypoczynek na śniegu i sankach.

Opr. V.S.; P.D.

 

W grudniu czas nam minął świątecznie,

A na buziach radość gościła wiecznie,

Dużo się działo, dużo zdziałaliśmy,

Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i się bawiliśmy, Robiliśmy również własnoręcznie ozdoby, Łańcuchy świąteczne i inne wyroby,

W tym choinki, żołnierzyki, mikołaje, Oglądaliśmy również jak renifery ciągną sanie, Na sali gimnastycznej byliśmy codziennie,

Dużo biegaliśmy i się bawiliśmy niezmiennie, Teraz nam pozostało czekać na rok nowy,

Oby był piękniejszy i kolorowy!

Opr. P.D; A.Z.; V.S.

W tegoroczne święta Bożego Narodzenia,
Życzymy wszystkim całkowitego wytchnienia
Od problemów, nauki i trosk wszelkich,
Życzymy zaś radości i prezentów wielkich,
Cudownego czasu spędzonego z rodziną
I cieszenie się tym z każdą kolejną godziną,
Tego z całego serca Wam życzy,
Każdy wychowawca ze szkolnej świetlicy!

Opr. P.D.; M.R.

Zakończyliśmy też udaną "Zbiórkę na Burka". Dziękujemy w imieniu bezdomnych psów i kotów. Macie wielkie serca!

Opr. M.R.; P.D.

Robiliśmy kartki świąteczne, ozdoby z pasków i był turniej "Jaka to kolęda?", który wygrała Amelia i Filip. Gratulujemy!

Opr. M.R.; P.D.